Discuție de suflet cu elevii Gimnaziului Popeștii de Jos

Marți, 27 martie, Gimnaziul din s. Popeștii de Jos, r. Drochia a organizat o întâlnire duhovnicească cu părintele Octavian Moșin, autorul a două apariții editoriale ”De la suflet la suflet” (Cugetări creștine pentru omul de astăzi), vol. II, și Mărturisiri adolescentine (în dialog cu Monica Pîrlici).

În discursul său, părintele Octavian s-a axat pe dragoste și pe trăirea tinereții în duhul iubirii lui Dumnezeu. Apoi fiecare elev a primit în dar câte o cărțulie din noile apariții editorile ale părintelui, după care a urmat o discuție cu dascălii și elevii din clasele gimnaziale.

Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Săptămânii Tineretului Ortodox.

Filed in: Noutăţi

Articole relevante:

Mănăstirea ”Sf. Marta și Maria” a găzduit o tabără studențească Mănăstirea ”Sf. Marta și Maria” a găzduit o tabără studențească
Zvon de Sfinte Melodii – un festival al sufletului la IPLT „Alexandru cel Bun” Sîngera Zvon de Sfinte Melodii – un festival al sufletului la IPLT „Alexandru cel Bun” Sîngera
O întâlnire de suflet la Biserica USM O întâlnire de suflet la Biserica USM
Săptămâna Religiei în L.T. ”Liviu Damian” din or. Râșcani Săptămâna Religiei în L.T. ”Liviu Damian” din or. Râșcani

Spune-ţi părerea

Publică comentariul

free counters
© Tineretul Ortodox. All rights reserved.
Proudly designed by Theme Junkie. | Локализация темы wordpress