Biserica „Întâmpinarea Domnului” din Chișinău a trăit din plin ziua Sfântului Nicolae

La biserica din incinta USM se adună diverse bunuri pentru persoanele nevoiaşe. Unii aduc, alţii iau. Însă de Sfântul Nicolae la această biserică se adună multă lume cu daruri şi nu mai puţini nevoiaşi.

Anul acesta s-a dat start campaniei „Eşti cât dăruieşti”, prin care se încearcă adunarea de produse alimentare, haine, jucării etc., pentru cei mai trişti ca noi. Astfel, de Sf. Nicolae biserica a fost arhiplină cu copii, care au venit după daruri de la sfântul prăznuit. Peste 100 de persoane au fost ospătate, iar la peste 200 de familii li s-a oferit ajutor material. Aducem sincere mulţumiri enoriaşilor care au contribuit la realizarea acestei iniţiative bineplăcute Domnului.

Filed in: Noutăţi, Activităţi ASCO

Articole relevante:

Pelerinajul Tinerilor – bucuria de a fi cu Hristos Pelerinajul Tinerilor – bucuria de a fi cu Hristos
Vă invităm într-un nou Pelerinaj al Tinerilor! Vă invităm într-un nou Pelerinaj al Tinerilor!
Activități catehetice și misionare dedicate tinerilor din or. Ștefan Vodă Activități catehetice și misionare dedicate tinerilor din or. Ștefan Vodă
PRIETENIA – Tabără de vară organizată la Țarigrad PRIETENIA – Tabără de vară organizată la Țarigrad

Spune-ţi părerea

Publică comentariul

free counters
© Tineretul Ortodox. All rights reserved.
Proudly designed by Theme Junkie. | Локализация темы wordpress